Masáže Martin Sejk

Nabídka masáží

Ceník

Dornova metoda plus-DORNPLUS

Jedná se o manuální techniku s jejíž pomocí se šetrně vrací klouby a obratle na své původní místo. To je taková suchá definice, tak ji trochu "polidštíme".

Většinu potíží si v průběhu života "vyrábíme" sami: špatnými návyky jako jsou nesprávné držení těla, sezení s nohou přes nohu, jednostranné sporty a činnosti. Při tom dochází k posunům obratlů a tím plotének a k posunům kloubů, které se pootočí do nesprávné polohy a svaly zafixují tuto novou pozici. Naše kosterní konstrukce je tvárná a všude je vůle; jednoduše řečeno - tak, jak to šlo tam, to logicky musí jít i zpět. A kupodivu to jde většinou mnohem rychleji než "tam". Tedy - Dornova metoda Plus se zabývá tím "zpět".

Zuzana Prouzová - Lehrmann

Dornova metoda plus vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi nebo polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, střevních potížích, srdeční arytmii, šumění v uších, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích.

Dátá snéhan

V ájurvédě existuje mnoho různých léčebných procedur a jednou z nich je Dátá Snéhan.

Jde o soubor velmi účinných technik, které působí tlakem a teplým olejem na zkrácené svalové úpony. Rozpustí bolest a obnoví fyziologický rozsah kloubů, od těch nejmenších mezi články prstů, přes kotníky, kolena, lokty, ramena, až po nejproblematičtější partie bederní oblasti a krční páteře. Nejde o klasickou odpočinkovou masáž, ale její účinky velmi oceníte po skončení terapie v podobě obnovené hybnosti a ústupu chronických bolestí. Dáta snéhan působí obdobně jako jógové cvičení. Zde se však přiřazují různé pasivní cviky, které masér provádí za klienta. Člověk vnímá fyzickou, ale i psychickou úlevu a má pocit svěžesti. Podporuje se tok energie. Po této masáži se zjevně zvýší rozsah kloubů, zlepší se výživa tkání a upraví se metabolismus.

Cílem snéhan je, aby člověk znovu pocítil uvolnění.

Výčet účinků:
1. SVĚŽEST - Masáž snižuje celkovou únavu, pomáhá stimulovat veškeré orgány, přináší radost, odpočinek, vitalitu, psychickou úlevu a pocit mládí.
2. FYZICKÁ ÚLEVA - Při těžké práci se rychleji unaví celé tělo, namáhá se svalová tkáň, srdce, dech, trávicí trakt, krevní oběh. Pomocí masáže získává tělo prostor k regeneraci a k harmonizaci svých funkcí.
3. PSYCHICKÁ ÚLEVA - Všechny psychické, fyzické a tělesné funkce jsou ovlivňovány tridóš člověka. Masáž směřuje k harmonizaci tridóš, což má vliv na nervovou soustavu a člověk pak cítí i psychickou úlevu.
4. UVOLNĚNÍ OČÍ - Masáž obličeje uvolňuje oční nervy a svaly kolem očí, přináší pocit svěžesti očí a člověk se cítí celkově velmi příjemně.
5. VÝŽIVA TKÁNÍ - Pomocí masáže se urychluje odchod toxických látek a odpadů, čímž dochází k lepší cirkulaci výživných látek. Člověk se cítí dobře a tkáně dostávají výživu.
6. ZLEPŠENÍ SPÁNKU - Psychické a svalové uvolnění při masáži umožňuje následně kvalitní a hluboký spánek.

Kontraindikace
Masáž se nemá provádět, pokud se člověk necítí dobře, při špatném trávení, po zvracení, při zvýšené teplotě a horečce, menstruaci, v průběhu půstu a po dlouhodobém půstu, po jídle a v těhotenství.

Ájurvédská masáž hlavy

Dopřejte si úžasný relax a zbavte se napětí a stresu!

Prožijte 50 minut  jemného, léčivého ošetření šíje, ramen, obličeje a  vlasů. Zbavte se  každodenního stresu, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, krku a šíji.

Ájurvédská masáž hlavy zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.

Zažijte pocit dokonalého uvolnění!

Estetické formování postavy

3Jedná se o sérii masáží zaměřených na estetické formování postavy doplněnou zábaly. Cílem metody je podpora detoxikace organizmu, zformování postavy a zredukování tuku, zejména obvodů v problémových partiích těla jako jsou stehna, hýždě, boky, břicho, bochánky na zádech či zadní část paží, a to až o několik centimetrů během kompletní kůry tj. minimálně 10 návštěv v průběhu 3 týdnů. Tento účinek včetně kosmetického efektu "omládnutí" pokožky a jejího zjemnění při dodržení správných dietních a stravovacích zásad může přetrvat i po několik let.

Při 1. návštěvě se provádí výchozí měření obvodu například stehen, boků a pasu, které se použije pro srovnání s výsledkem po absolvování 10 procedur. Následně vás pohodlně uložíme na lehátko a speciálně pro tuto masáž upravenými hmaty masírujeme celé tělo, s důrazem na ty partie těla, které vás nejvíce trápí. Po důkladném zapracování hřejivého bylinného oleje vás čeká olejový zábal. K dokonalému uvolnění přispěje relaxační hudba a vůně aromatických olejíčků. Díky zábalu je pokožka dokonale hydratovaná, dochází k jejímu vyhlazení, zjemňuje se a zvláčňuje, aktivuje se spalování tuků, zrychluje se metabolismus a dochází ke zformování celého těla. Po 2. až 3. proceduře klienti zažívají pocit lehkosti a uvolnění, který přichází jako důsledek detoxikace organizmu.

Po absolvování celé kůry se jednou za 30 dní doporučuje vždy jeden tzv. udržovací zábal.

Kontraindikace:

dysfunkce štítné žlázy
křečové žíly (hluboké nebo velké uzlové varixy)
srdeční choroby
nekompenzovaný vysoký krevní tlak
alergie na borovici nebo skořici
otevřené rány
probíhající zánětlivé onemocnění
užíváni hormonální antikoncepce

V případě zakoupení kompletního balíčku obsahujícího 10 procedur vám poskytneme možnost 3 splátek a navíc obdržíte jako dárek speciální gel a kartáč pro doplňkovou domácí péči v hodnotě 500 Kč.

Ceník

CENÍK OD 1.1. 2017

Orientační ceník masáží a cvičení.

Uvedené časy jsou pouze orientační a cena jednotlivých masáží se může měnit v závislosti na délce masáže.

Masáž Trvání Cena
Dornova metoda  cca 2 - 2,5 hod. 1300 Kč
Klasická masáž každých 60 min. 600 Kč
Ájurvédská masáž Dátá Snéhan cca 2,5 hod. 1300 Kč
Ajurvédská masáž hlavy a obličeje cca 50 min. 500 Kč
Thajská masáž cca 1,5 hod. 800 Kč