Dornova metoda plus-DORNPLUS

Jedná se o manuální techniku s jejíž pomocí se šetrně vrací klouby a obratle na své původní místo. To je taková suchá definice, tak ji trochu "polidštíme".

Většinu potíží si v průběhu života "vyrábíme" sami: špatnými návyky jako jsou nesprávné držení těla, sezení s nohou přes nohu, jednostranné sporty a činnosti. Při tom dochází k posunům obratlů a tím plotének a k posunům kloubů, které se pootočí do nesprávné polohy a svaly zafixují tuto novou pozici. Naše kosterní konstrukce je tvárná a všude je vůle; jednoduše řečeno - tak, jak to šlo tam, to logicky musí jít i zpět. A kupodivu to jde většinou mnohem rychleji než "tam". Tedy - Dornova metoda Plus se zabývá tím "zpět".

Zuzana Prouzová - Lehrmann

Dornova metoda plus vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi nebo polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, střevních potížích, srdeční arytmii, šumění v uších, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích.

Více informací na http://www.dornova-metoda.com

 

kniha k zakoupení u nás cena - 245 Kč

kniha DMP